ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

33. Karaöz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri Gerçekleşti

33. Karaöz Denizcilik Ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri Gerçekleşti
Yayınlama: 02.07.2024
11
A+
A-

Kumluca’da 33’üncüsü gerçekleştirilen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri Karaöz Sahilinde gerçekleşti. Etkinlikler, Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Kumluca Halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

BAŞKAN AVCIOĞLU: “DENİZ DEMEK GÜÇ DEMEK”

Etkinlikte Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kumluca Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu konuşmasında “1926 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Türk Milleti artık ülkesindeki denizlerin tek hâkimi olduğunu bütün dünyaya duyurmuş oldu. Biliyorsunuz deniz demek güç demek, zenginlik demek, kalkınma demek. Bu kıymetli kanunun çıkmasına öncülük eden başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geçmişten bugüne tüm deniz komutanlarımızı ve tüm aziz şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum. Bizleri burada yalnız bırakmayan tüm halkımıza teşekkür ediyor, yarışmacılarımıza başarılar diliyorum. Hepimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun!” dedi.

Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu’nun konuşmasının ardından Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir ve Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu deniz şehitleri adına denize çelenk bıraktı.

HALK OYUNU GÖSTERİSİ VE KUMGENÇ ORKESTRASI KONSERİ GERÇEKLEŞTİ

Protokol konuşmalarının ardından Kumluca Belediyesi Anadolu Halk Dansları Topluluğu halk oyunu gösterisi ve Kumluca Gençlik Merkezi (KUMGENÇ) Orkestrası konseri ile katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

YARIŞMALAR NEFES KESTİ

Etkinlik kapsamında sürat teknesi yarışı, su altında bekleme, yüzme ve yağlı direkten bayrak alma yarışları gerçekleştirildi. 50 metre serbest yüzme yarışında Ender Aydil, 50 metre kadın yüzme yarışında Elif Güler, 100 metre serbest yüzme yarışında Suat Can İstanbullu, 400 metre serbest yüzme yarışında Cüneyt Karaöz, su altında bekleme yarışında İlyas Acar, sürat teknesi yarışında Asel-Arda Yavuz birinci oldu.

Yağlı direkten bayrak alma yarışmasında ise yarışmacılar zorlu anlar yaşadı. 54 yarışmacının katıldığı yarışta Hasan Çüm, yağlı direkten bayrağı alarak birinci oldu. Yarışmaların sonunda Belediye Başkanı Mesut Avcıoğlu, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ve mahalle muhtarları 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim ettiler.

REKLAM ALANI