ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Aksu’da İşgale İzin Yok

Aksu’da İşgale İzin Yok
Yayınlama: 27.06.2024
7
A+
A-

Aksu Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Atatürk Mahallesinde okul alanı ve trafo alanı olarak ayrılan yerlerdeki işgalleri kaldırdı.

Aksu İlçesi Atatürk Mahallesinde mülkiyeti Hazineye ait olan ancak, okul ve trafo alanı olarak belirlenen yerlerdeki baraka yapmak, çadır kurmak, konteyner yerleştirmek ve ağaç dikmek suretiyle yapılan işgallere son verildi.

KAÇAKLAR KALDIRILDI

Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bölgede kaçak ve izinsiz yapıldığı belirlenen 4 adet baraka, 8 adet çadır ve 6 adet konteyner ile birlikte, yeni dikildiği belirlenen çok sayıda ağaç fidanını ve tel örgüleri sökerek kaldırdı.

İŞGALDEN KORUNSUN

Bölgede işgale izin vermeyeceklerini belirten,  Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Aksu Kaymakamlığının Hazineye ait yerlerin işgalden korunması yönünde talepleri var” dedi.

YENİDEN PLANLANACAK

Başkan Yardımcısı Çelik, “Atatürk Mahallesinde okul alanı ve trafo alanı olarak ayrılan yerlerin korunmasını sağlayacağız. İşgal edilen yerlerin, mülkiyet sorunlarının çözülmesinin ardından tüm ilçemizin yararlanacağı şekilde planlamasını yapacağız” dedi.

 

REKLAM ALANI