ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Alkışlar yılın annesine

Alkışlar yılın annesine
Yayınlama: 13.05.2024
348
A+
A-

Antalya’da düzenlenen Anneler Günü etkinliğinde, ‘‘Yılın Annesi’’ seçilen Cemile Dikici’ye yılın annesi ödülü verildi. Ayrıca engelli olan oğluna tekerlekli sandalye hediye edildi.

Meriç Tekin ve Meryem Ünlü tarafından organize edilen etkinlik Alyans Düğün Salonu’nda yapıldı. Engelliler ile Engelli Çocuk Annelerin Destek Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi Başkanı ve Akdeniz Kadın Kooperatifleri Üst Birliği Başkanı Gülsüm Soyak ayrıca motosiklet kazası sonunda engelli hale gelen Muharrem Furkan Aksüyek’e tekerlekli sandalye bağışladı.

Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonunda (UTEF) Genel Başkanı Güldane Kaya Kaçar ve Hanife Altıkardeşler Perçin de düzenlenen organizasyon da hazır bulundu. ‘‘Yılın Annesi’’ seçilen Cemile Dikici törende bir konuşma yaptı.

Cemile Dikici ‘‘Muharrem Furkan Aksüyek’in annesiyim. 18 yaşında bir erkek annesiyim. Bu dünyada tutunacak tek dalım biricik oğlum Furkan ve onun için yaşıyorum ‘Her şey iyi gidiyorken, oğlumdan canımdan acı haber geldi. Motosiklet sürerken çok büyük bir kaza yapmıştı. Acil olarak Kalkan’dan Antalya’ya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi acil servise getirildi” dedi

Dikici konuşmasını şöyle sürdürdü, “ Acil serviste tetkikleri tamamlandıktan sonra beyin ameliyatı yapıldı ve ameliyat süreci 9 saat sürdü. Biricik evladım ameliyattan çıktıktan sonra sedye ile yoğun bakım servisine geçirilirken tekrar yıkıldım. Kafası tanınmayacak halde idi. O an kalbim durdu’ diye o anı tekrar aktardı.

Haber: Merkezi

REKLAM ALANI