ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Alman piyanistten bahçede interaktif konser

Alman piyanistten bahçede interaktif konser
Yayınlama: 10.06.2024
Düzenleme: 10.06.2024 09:41
35
A+
A-

Alman piyanist Reiner Weiss, 8 Haziran Cumartesi akşamı Antalya’da Engelsiz Kafe’de verdiği etkileşimli (interaktif) konserle kendisini izleyen müzikseverlere keyifli saatlere yaşattı.

Sanatçı seslendirdiği eserlerle yoğun alkış alırken zaman zaman piyanoyu konuklara bıraktı. Hemen her yaştan konuğun izlediği konserde, değişik yaş gruplarında konuk piyanonun başına geçti ve hünerini gösterdi. Reiner Weiss de bu esnada piyano çalan konuklarını kayda aldı.

Konseri izleyenler arasında Konyaaltı Kent Konseyi (KKK) Yabancılar Meclisi Başkanı, Lider Kadınlar Platformu Başkanı ve Konyaaltı Dostluk Korosu Şefi Zera Vareldezhi ile Azeri piyanist Mahira Nabılı da vardı. Zera Vareldezhi, Reiner Weis’ten bazı şarkılar seslendşirmesini istedi ve sesiyle ona eşlik etti.

Mahira Nabılı, Weiss’ten piyanoyu ilk devralan konuk oldu ve birbirinde güzel eserler seslendirdi. Daha sonra çocuklardan ve gençlerden bazı konuklar piyono ile ilgilibecerilerini sergiledi.

Son olarak Mahira Nabılı ve Zera Vareldezhi ikili olarak sahne aldı. Nabıllı ‘‘Nazende Sevgilim’’i  çaldı, Vareldezhi söyledi. İkili yoğun alkış aldı.

Zera Vareldezhi, ‘‘Azerbaycan kökenli piyanistimizin eşliğinde, ‘Nazende Sevgilim’ eserini ilk defa provasız olarak söyledim. Bu eseri Azerbaycanlı bestekar Reşid Behbudov’un bestelemesi ve piyanistin Azerbaycanlı olması, eseri benim için daha heyecan verici hale getirdi’’ dedi.

Haber: Mustafa Kazım Aydın

REKLAM ALANI