ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Antalya’da Öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı

Antalya’da Öğrencilere polislik mesleği tanıtıldı
Yayınlama: 11.06.2024
6
A+
A-

Antalya’da Emniyet müdürlüğü tarafından görevli polis memurları, bir ortaokulda düzenlenen etkinlikte öğrencilere meslekleri hakkında bilgiler verdi.

Emniyet Müdürlüğümüz birimlerince, çocuk ve gençlerimizi suçtan korumak, Polislik Mesleği hakkında bilgilendirmek, devletin güvenlik birimlerinin her zaman yanlarında olduğunu göstermek amacıyla Oksijen Anaokulu, Emel Sevgi Taner, Şehit Hüseyin Gökhan Eriç, Mehmet Kemal Dedeman İlkokulları ve Atilla Konuk Anadolu Lisesinde ;

1120 öğrenciye ile bir araya gelinerek “Polis Mesleğini Tanıtma,112 Acil Çağrı Merkezi ve Genel Güvenlik Tedbirleri” hakkında  bilgilendirme yaptık.

Gazipaşa İlçe  Emniyet Müdürlüğümüze ziyarette bulunan Ahmet Tuncer İlköğretim Okulu öğrencilerini ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğümüze ziyarette bulunan Güvenlik İlkokulu öğrencilerini misafir ettik. Minik misafirlerimize emniyet birimlerini ve polisin yaptığı işleri yakından tanıma fırsatı yaratmak amacıyla hizmet binalarımızı gezdirdik.

Polis olmak isteyen ve Polislik mesleğini merak eden çocuklarımıza Polis olunurken izlemeleri gereken yollar hakkında bilgiler vererek, konu ile ilgili gelen sorularını yanıtladık.

Polislik Mesleği hakkında, her kademedeki öğrencilere bilgilendirme yapmaya devam ediyoruz.

 

REKLAM ALANI