ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Başkan Adayı Nefi Kara’dan Taşağıl Çıkarması

Başkan Adayı Nefi Kara’dan Taşağıl Çıkarması
Yayınlama: 01.03.2024
9
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat Belediye Başkan Adayı “Halkın Doktoru” Niyazi Nefi Kara, halk buluşmaları kapsamında Taşağıl Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya geldi ve Seçim Ofisi’nin de açılışını gerçekleştirdi. CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Nefi Kara’nın Taşağıl Mahallesi’nde ki çalışmalarına Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar,  CHP Seçim Komitesi Başkanı Abbas Tarakçı, belediye meclis üyesi adayları ve partililer de eşlik etti. Günün ilk saatlerinde Taşağıl Pazarı’nı ziyaret eden Başkan Adayı Nefi Kara, pazarcı esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Bölge sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Adayı Kara, vatandaşlarla bire bir ilgilendikten sonra Taşağıl Mahallesi’nde bulunan Seçim Ofisi’nin açılışını da gerçekleştirdi.

BAŞKAN BAŞAR; RANTA DEĞİL HALKA HİZMET EDECEĞİZ

CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, Seçim Ofisi’nde halka hitaben yaptığı konuşmada Niyazi Nefi Kara’nın vatandaşlara hizmet etmek için yola çıktığını belirtti. Başkan Başar, “Çok değerli Taşağıllı hemşerilerim, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum seçim ofisi açılışımıza hepiniz hoş geldiniz. Biliyorsunuz ki Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’in15 yıl boyunca Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışıyla kentimize çok güzel hizmetleri oldu. Yeni dönemde ise yeni bir heyecanla karşınızdayız. Sayın Niyazi Nefi Kara Manavgat Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayımız ve inşallah yeni belediye başkanımız olacak. Kendisi şuana kadar hem doktor olarak hem de milletvekili olarak Manavgat’a çok güzel hizmetleri oldu. Herkesle ilgilendi, herkesin yanında oldu ona vatandaşlarımız halkın doktoru unvanını verdi. İnşallah önümüzdeki dönemde de hepimizin desteğiyle belediye başkanı seçeceğiz ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla ranta değil halka hizmet yaparak ona halkın başkanı diyeceğiz. Biliyorsunuz Muhittin başkanımızın da çok güzel hizmetleri oldu. Özellikle Taşağıl’da bir altyapı sorunu vardı başkanımız altyapı sorununu çözmek için çalışmalara başladı. En yakın zamanda o da bitecek sizler için gerçekten önemli bir hizmet. Aynı zamanda Çardak Mahallesi’nde kapalı sulama sistemi yaptı ve gerçekten de o da çok çalıştı. Sizlerin desteğiyle onu da tekrar Büyükşehir Belediye Başkanı yapacağız. Hükümetimizin 22 senedir maalesef Manavgat’a doğru düzgün bir hizmeti yok. Manavgat’ta bir hastanemiz yok hastanemiz var ama çok yetersiz. Ilıcaya 2 bin yataklı hapishane yaptılar ama Manavgat’a doğru düzgün bir hastane yapamadılar sizlere soruyorum tekrardan Ilıcada ki hapishanemi önemli yoksa Manavgat için hastane mi. Maalesef halkı düşünmüyorlar ranta yönelik çalışma yapıyorlar. 31 Mart’ta sarı kart gösterip bunları cezalandıracağız ve halka hizmet etmek nasıl olur Niyazi Nefi Karay’la göstereceğiz” dedi.

BAŞKAN SÖZEN’DEN NEFİ KARA’YA TAM DESTEK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, açılış töreninde yaptığı konuşmada “Halkın Doktoru” Niyazi Nefi Kara’ya tam destek verdiğini belirtti. Başkan Sözen, “Öncelikle arkadaşlarımla beraber aranızda olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Sizlere değer verdiğimizi ve kıymet verdiğimizi hepiniz biliyorsunuz. Taşağıl ve yukarı mahallelerimizde bugüne kadar ciddi hizmetler getirmeye çalıştık. Taşağıl’ın eksikleri olmasına rağmen Taşağıl, ciddi yatırımlarda gördü bugün itibariyle Büyükşehir eliyle bugün kanalizasyon bir taraftan çalışması devam ediyor. Kırsal sulama yatırımının bir bölümü bitti bir kısmı da devam edecek. Görevlerde her zaman aslolan değişikliktir ama doğru değişikliklerdir. Görevi devredeceğiniz ve görevi bırakacağınız makamı geri dönüp bakmamanız gerekir. Bu da güvenle olur,  deneyimini ve tecrübesini test etmekle olur. Bugün yanımda olan her zaman güvendiğim siyasi sürecini beğenerek izlediğim kıymetli kardeşim Nefi Kara’nın cesaretle, yüreklilikle Manavgat’ın kalan sorunlarını ben çözeceğim, ve başarıyla bu süreci üstleneceğim dedi. Bizlere de Manavgat’a hizmet edeceğim anlayışıyla çıktığı bu yolda onun yanında olarak destek vermek düşer. Yerel yönetim eliyle hizmet anlayışını devam ettireceğine dair benim inancım tam. Sizler de destek verdiğiniz taktirde bizlerin bugüne kadar yapmış olduklarının eğer eksiği varsa, noksanı varsa bu çıtayı daha yukarıya taşımak adına çalışacağına ben de inanıyorum. Yanında olduğumu bütün samimiyetimle, bütün kalbimle, bütün inancımla da ifade ediyorum ve şimdiden geleceği görevde başarılar diliyorum. Ve en önemlisi de hatamızla, sevabımızla, eksiğimizle sizlerin verdiği destekle, sizlerin verdiği teveccühle üç dönem boyunca Manavgat’ın değerlerine sahip çıkmaya çalıştık. Manavgat’tan rantı uzak tutmaya, Manavgat’ın değerlerinde gözü olanların önünü kesmeye cesaretle gayret ettik. Hatamız ve eksiğimiz olmuştur.  Sizlerden istirhamım bu süreyle ilgili bana haklarınızı helal etmenizdir. Hepinize saygılarımı sunuyorum” dedi.

NEFİ KARA: MANAVGAT’I BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Niyazi Nefi Kara, halkçı, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışı içerisinde Manavgat’ı hep birlikte yöneteceklerini dile getirdi. Başkan Adayı Kara, “Çok değerli Taşağıllı hemşerilerim hepiniz hoş geldiniz, saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Taşağıl, benim için çocukluğumdan siyaset hayatıma kadar çok önemi olan bir yer. Taşağıl’ da ki herkes gibi aynı ortak hayalleri paylaşan bir kardeşiniz olarak buradayım. Yıllardır bu topraklarda, bu toroslarda,  bu ovalarda o yürekli insanların, o yiğitlerin kardeşi ve evladı olarak mücadele etmeye devam ettik. 2015 ön seçimlerini hiç unutmam her aday adayı, 96 aday adayının her biri Taşağıl’a gelince bana telefon ediyordu, yahu ne yaptın bu Taşağıl’a Nefi yoksa hiçbiriniz yoksunuz diyordu. Sizlerin bir evladı ve kardeşi olarak siyasi hayatımda da hekimlik hayatımda da hiçbir zaman baş eğdirmedik başımız dik onları onurlandırdık bize yeter. İnanıyoruz ki 31 Mart seçimlerinde de Taşağıl bölgesi sandığa yüreğini koyacak ve o sandıktan o evlatları başı dik olarak çıkacak. Önümüzdeki süreçte yapacağımız işler tabi ki kolay değil zor ama inandığımızda her şey kolay olur hep söylüyorum ölüm hariç her şeyi çözeriz diyorum ve çözeceğiz. Bu süreçte yerel yönetim olarak, belediyecilik anlayışı olarak temel prensiplerimizi belirttik. Halkçı belediye olacağız dedik ve halka hizmet boynumuzun borcu olacak hiçbir zaman bundan dönmeyeceğiz. İkincisi katılımcı belediyecilik diyoruz yani yaptığımız her işte Manavgatlıların katılımı olacak, onların etkisi olacak, onların sözü olacak ve onların yüreği olacak onu söylüyoruz. Üçüncüsü demokratik bir belediyecilik diyoruz herkes eşit koşullarda fikirlerini söyleyebilecek ve herkes ortak olacak belediyeyi yönetirken. Bir diğeri adalet ve diyoruz eşitlik diyoruz. Hangi partiye oy verdiğini sormayacağız. Irkı, dili, dini, cinsi ve mezhebi nedir diye sormadan doktor olarak nasıl görev yaptıysak, gece gündüz hizmet ettiysek belediye başkanı olarak da Manavgat Belediyesi olarak insanlara eşit hizmet sunacağız.  Allah bizi adaletinden ayırmasın diyoruz. Şeffaf olacağız diyoruz her şeyimiz her zaman incelenebilir, görülebilir olacak şunu söylüyorum Allah’ın bildiğini kulunun bilmesinde hiçbir sakınca yoktur ve bunu herkes görebilecek bunu yaşayacağız Manavgat’ta şeffaf bir belediyeciliği herkes görecek, eksiğimizi de görecek, fazlamızı da görecek burada da açık olacağız aynı zamanda hesap verebilir olacağız biz görev yaptığımız süre içerisinde herkese hesap vereceğiz bu konuda hiç sıkıntımız olmayacak, her günümüz her anımız birisi gelsin denetlesin diye değil halkımıza borcumuz var mı halkımıza eksik bir şey yaptık mı hizmette kusurumuz var mı diye biz bunun hesabını vermek için çalışacağız” dedi.

KARA; PROJELERİMİZ İNSANA HİZMET EDECEK

31 Mart’tan sonra göreve gelmesi durumunda gerek sosyal, gerek ekonomi gerek se kentle ilgili hizmetlerinin tamamının insana yönelik olduğunu vurgulayan Başkan Adayı Kara, Manavgat halkına artı değer katacak çalışmalara öncelik vereceklerini dile getirdi. Kara, “Önümüzdeki süreçte birçok proje var ama asıl projemiz bizim insan odaklı, insanların mutlu olduğu bir Manavgat olacak. Manavgat’ta ciddi sorunlar var. Yol sorun,  trafik sorunu da dahil. Bir belediye başkan adayı demiş ki Antalya’dan Manavgat’a gelmek çok zor. Kardeşim elinizi tutan mı vardı, Manavgat’a çevre yolu yapmadınız ve hep rant için çalıştınız. Manavgat’ta çivileri Ilıca’ya 2 bin yataklı cezaevi yaptılar başka da bir şey yapmadılar. Hastane yapın dedik aylarca meclis kürsüsünden bağırdık, gittik Ilıca’da bağırdık hep söyledik, hastane dedik insanlar yoğun bakım bulamıyor, doktor bulamıyor her gün ölüyoruz diye. 31 Mart’ta Büyükşehirde ve Manavgat’ta da halkımız onun cevabını verecektir. İlk projemiz o yüzden “Sağlık Evi” projesi. Beşkonak’ta barakanın içinde felçli yatan iki insanı gördükten sonra ne söyleyebiliriz ki? Hani çağ atlamıştınız, atlayamadılar, ters köşeye atladılar. Manavgat’ın birçok bölgesine kuracağımız sağlık merkezi ve sağlık evleriyle tam donanımlı ambulansı, doktoru, hemşiresi, psikoloğu ve hasta bakıcısıyla vatandaşımızın 24 saat bir telefon kadar yakınında olacak ekiplerimiz her zaman onlara hizmet edecek. İkinci projemiz “Köy Evi” projesi. Bütün kırsalda mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın oturup çayını içebilecekleri mutfağı, lavabosu, kapalı alanı olan bizim de gidip onlarla aralıklı olarak sohbet edebileceğimiz “Köy Evi” projemiz var.  Bir diğer projemizde yine “Manavgat” markası diyoruz.  Manavgat gerçekten tarihiyle, doğasıyla, deniziyle, kumuyla, toprağıyla, insanıyla mükemmel bir yer. Manavgat’ın marka değerini arttıracağız dünyanın her yerinde Manavgat ismini duyuracağız. Manavgat’ta her bir ürünün değerini arttıracağız ki bizim vatandaşımıza geri dönüşü olsun. Manavgat’a marka değeri katan entegre tesislerimizi kuracağız ve entegre tesislerimizde ağaçta kalan o portakallar kalmayacak dalında hiçbir ürünü kalmayacak çiftçinin elinde hiçbir ürünü kalmayacak. Üreticimiz bu sene satamadık seneye umut demeyecek. Manavgat Belediyesi olarak kuracağımız tesislerde portakalın kabuğundan, defnesine, kekiğine, muzunun kabuğuna kadar işleyeceğiz ve onu pazarlayacağız buradan gelecek ekonomik getiri vatandaşımızın cebine yansıyacak. “Çiftçi Eğitim ve Danışma Merkezi” kuracağız ve bu merkezde ziraat mühendislerimiz ile teknisyenlerimiz olacak.  Veterinerlerimiz ve teknisyen desteği ile çiftçinin de yanında olacağız. Tohum bankası kuracağız vatandaşın tohumuna destek vereceğiz. Vatandaşın zirai mücadelesinde yanında olacağız onların daha iyi ürün alabilmesi için daha verimli olması için toprağın analizini yapıp onlara çok daha yardımcı olacak ziraat mühendislerimiz olacak. Besicilikte Antalya Büyükşehir Belediyemiz hayvanların beslenmesi için yem desteği veriyor. Bu çalışmayı arttırarak devam edeceğiz ve veterinerlerimiz her zaman üreticinin yanında olacak. Manavgat’ı birlikte kalkındıracağız ve birlikte yöneteceğiz. 15 yaş üzeri herkesin cep telefonlarına uygulama indireceğiz ve bölgenizde yapılacak her hizmette her her projede sizlere soracağız derdinizi anlatacaksınız, oylayacaksınız ve sizin aldığınız karar Manavgat Belediyesi’nin meclisinde onaylanacak ve uygulanacak. Sizin her biriniz belediye meclis üyesi her biriniz aynı zamanda bir belediye başkanı olarak hem sorumluluk alacaksınız hem de memlekete hizmet edeceksiniz. Manavgat’ımıza 10 kreş daha açacağız. Çocuklarımızın oralarda sağlıklı yetişmesi için her bir çocuğumuz mutlaka bir alanda spor yapacak, her bir çocuğumuz kültür sanat alanında bir müzik aleti kullanmayı bilecek, sinemayı tiyatroyu öğrenebilecek ve çocuklarımız okullarını bitirdiklerinde herhangi bir alanda hobisi olacak. Şampiyon olan sporcular, ödül alan sanatçıların da Manavgat’ta yetiştirilmesi için eğitimlerini tamamlayacağız. Yaşlı bakım evleri olacak. Yaşlılarımızı asla kenara bırakmayacağız ve onlara hizmet edeceğiz. Emekli kahvehaneleri açacağız çayın bardağı 25 lira 30 lira olmuş. Çayını içemeden evine dönen vatandaşım var. Sosyal tesisler kuracağız. Yemeğini yiyecek, çayını, kahvesini içecek ve huzurla evine dönecek. Hedefimiz bizim sabah evinden mutlu çıkan bir insanımızın evine mutlu dönmesi için olacak. Yol yaparız, köprü yaparız bunlar kolaydır ama bizim asıl derdimiz gönül köprüsünü kurmaktır. Bu kardeşinize inanın 31 Marttan sonra yine sizin hizmetinizde olacaktır. Büyükşehir Başkanımız Muhittin Böcekle beraber Antalya’yı yine biz yöneteceğiz ve Antalya da yeniden tarihler yazmaya devam edeceğiz. Seçim ofisimiz hayırlı olsun.31 Martta sizlere inanan, yüreğinize inanan bu kardeşinize, evladınıza sandığa gidip oy verin diyoruz, Katılımlarınızdan dolayı hepinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

REKLAM ALANI