ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Başkan Kotan, Köy Yaşam Merkezinde Kursiyerlerle Buluştu

Başkan Kotan, Köy Yaşam Merkezinde Kursiyerlerle Buluştu
Yayınlama: 24.05.2024
9
A+
A-

Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nde kursiyerin el emeği ürünlerinden oluşan sergiyi açan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Kursiyerlerin el emeği ürünlerinden oluşan sergiyi çok beğendim. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Gökçam Mahallesi’nde bulunan Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen “El Emeği Ürünler Sergisi”nin açılışını yaptı. Başkan Kotan ardından Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin el emeği ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Ardından Başkan Kotan, kursiyerlerle ve sergiyi ziyaret eden vatandaşlarla sohbet etti.

EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİSİ

Sergiyi çok beğendiğini dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, “Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nde Konyaaltı Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı, “El Emeği Ürünler Sergisi”nin açılışını yaptık. Kursiyerlerin el emeği ürünlerinin olduğu sergiyi çok beğendim. Sergide emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

YAŞAM MERKEZİNDE SOSYALLEŞİYORLAR

Gökçam Köy Yaşam Merkezi’nin daha önce köy okulu olduğunu hatırlatan Başkan Kotan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gökçam ve Akdamlar’daki eski köy okullarımız tadilattan geçirilerek Köy Yaşam Merkezlerine dönüştürülerek yeniden hayat buldu. Bu binalar restorasyon işlemleri sonrası Konyaaltı Halk Eğitimi Merkezi’ne (KONHEM) teslim edildi. Burada çocuk, genç, yaşlı her yaştan mahalle sakini farklı dallardaki el sanatları kurslarına katılıyor. Merkezde çocuklara ve gençlere yönelik futboldan basketbola, müzikten halk oyunlarına kadar çok sayıda kurs bulunurken, kadınlara yönelik biçki-dikiş kursları, yetişkin kadın-erkeklere yönelik ise bahçede fidan dikme, ağaç budama, sebze-meyve yetiştirme eğitimleri veriliyor. Bölge halkı kurslar sayesinde hem yeni şeyler öğreniyor hem de bu yaşam merkezlerinde sosyalleşme imkânı buluyor. Bu nedenle bu merkezleri çok önemsiyorum.”

 

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI