ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Başkan Muhittin Böcek KONYSİAD’ın konuğu oldu

Başkan Muhittin Böcek KONYSİAD’ın konuğu oldu
Yayınlama: 01.03.2024
11
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KONYSİAD) konuğu oldu. Başkan Böcek 5 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmaları ve yeni dönemde hayata geçireceği projeleri anlattı. “Hizmetin hasedi olmaz” diyen Başkan Böcek, “Bu yörük çocuğunu Antalyalıların gönlünden sökemezsiniz. İki dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan yok ama nasip olursa biz destan yazacağız” diye konuştu.

KONYSİAD’ın Şubat Ayı ikinci toplantısı Su Otel’de gerçekleştirildi. “2024 yerel seçimleri öncesi geçmiş dönem çalışmaları ve yeni projeler” konulu toplantının konuğu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek oldu. KONYSAİD Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan yerel seçimler öncesi adayları büyük bir titizlikle dinlediklerini belirterek, “20 yıl Konyaaltı Belediye Başkanlığı sonrası bir dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Muhittin Başkanım bir dönem daha göreve talip oldu. Projelerini, yaptıkları ve yapacaklarını dinleyeceğiz. KONYSİAD olarak bizim aşkımız her zaman Konyaaltı ve Antalya. Faydası Konyaaltı ve Antalya olan her projenin içinde olmak, katkı sağlamak ve birlikte bişeyleri başarmak adına gayret içerisindeyiz. İnşallah Konyaaltı ve Antalyamız için hayırlı olur” diye konuştu.

ANTALYA’DA DESTAN YAZACAĞIZ

5 yıllık görev süresi boyunca yaptığı çalışmaları içeren videonun izlenmesinin ardından kürsüye çıkan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek “Konyaaltı ile başlayan ve şimdi de tüm Antalya’yı kapsayan hizmet sevdamız devam ediyor. İki dönem üst üste büyükşehir belediye başkanlığını kazanan yok ama nasip olursa biz destan yazacağız” dedi.

HİZMETİ SİYASETE ALET ETMEDİM

5 yıl boyunca hizmeti siyasete alet etmeden çalışmalarını gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Böcek, “Hizmetin hasedi olmaz” diyerek şöyle konuştu: “Biz halka hizmeti Hakka hizmet olarak gördük. 2002 yılından itibaren bu kardeşiniz belediye başkanı olarak hep muhalefettedir. Ben önce Allahıma sonra siz değerli halkıma ve gelen müfettişe, sayıştaycıya hesap veriyorum. Bu kadar başımız dikse yanlışlara imza atmadığımız içindir. Son zamanlarda gittiğim bütün ilçelerde boy boy afişler görüyorum altın çağ geliyor diye. Altın çağı var da Antalya’da yoksa biz görmedik mi? Boy boy resimler. Bazı ağababalarının paralarıyla her 100 metrede defaatle afişlerde gördüm. Afişlerimi kesiyorlar ama beni bu Antalyalının gönlünden sökemezsiniz. Siyasetin böyle ucuz oması hep karşı olduğum konudur. Antalya’ya emek veren herkesten Allah razı olsun.”

İKTİDARA “YOLARI NİYE YAPMADINIZ” DİYE SORDU

Konuşmasında pek çok konuya değinen Başkan Böcek KONYSİAD üyelerinden delen soruları da cevapladı. Ulaşımla ilgili bir soru üzerine Başkan Böcek şunları söyledi: “Antalya’da ulaşım sorunu var mı var. Türkiye’nin her yerinde var. Bugün buradan soruyorum önce çevre yolu neresiydi ? İller Bankası’ndan havaaalanına giden yolda çevre yolu yazar. Şu anda bu yol şehir içinden daha kalabalık. Neden biliyor musunuz? İller Bankası’ndan Uncalı Mezarlığı’na giden yol daha yeni tapudan indiriliyor. Kepez Belediyemiz de 6 ay beklemişti. Bütün vatandaşlarımız sanki Antalya Büyükşehir Belediyemize ait bit yolmuş gibi biliyor orayı. Ucuz siyaset yapanlar da konuşuyor. İller Bankası’ndan sonra ‘Bu yol güzergahı ve kavşaklar karayolları sorumluluğundadır’ diye bilgilendirme tabelası astım 2 sat sonra tabelaları söktüler. Eğer siz 21-22 yıldır iktidardaysanız niye yapmadınız bu yolları.”

KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN

“Kimse kimseyi kandırmasın” diyen Başkan Böcek Antalya’dan toplanan paralarla başka yerlere yatırım yapıldığını belirttti. İktidarın her seçim öncesi hızlı tren ya da yol ihalesi yaptığını ancak bir türlü hayata geçirilmediğini hatırlatan Başkan Böcek, “Biz göreve gelince bir taraftan yarım kalan projeleri tamamladık bir taraftan da kendi projelerimizi hayata geçirdik. Antalya halkının parasıyla bu projeleri gerçekleştiriyorum. Doğu Garajı yıllardır kaldı yanında nekropol var müze oldu. Onu da Bakanlığa devrettim turizme destek olsun diye. Eski belediye binamızı yeniledik şimdi büyükelçilerimizi karşılıyoruz orada” diye konuştu.

ELİNDEN ALAN MI VAR?

Kapalı Spor Salonuyla ilgili de zaman zaman siyaset yapıldığını ifade eden Başkan Böcek, “Oraya gidip ayak üstü açıklamalar yapıp ‘Ben gelirsen kapalıya çeviririm’demekle olmuyor o işler. Bu işlerin mevzuatı var, yasa yönetmeliği var. Orada bir anlaşma yapılmış, bunlar var. Geçenlerde Şoförler Odası’ndaki konuşmayı izledim otobüslerle taksilerle ilgili. Antalya’da 2 bine yakın korsan taksi var biliyorsunuz. Rakip aday diyor ki ‘Ben belediye başkanı olursam çözeceğim, kaldıracağım. Zaten iktidardasınız niye çözmüyorsunuz o mevzuyu. Elinden alan mı var?” ifadelerini kullandı.

UCUZ SİYASET KİTABIMDA YAZMAZ

Bugüne kadar hiç kimseyi siyasi görüşünden dolayı cezalandırmadığını ve ucuz siyaset yapmadığını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Ucuz siyaset benim kitabımda hiç yazmadı. Yeri geldi benim adaylığımı ayar etmeye çalışanlar oldu. Ben asla ve asla bunlara boyun eğmedim eğmeyeceğim. Bu yörük çocuğu sizlerle beraber Antalyamızda nasip olursa 5 yıl daha hizmete talip.Yeni dönem de de Antalyamız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek ve KONYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı toplantıda derneğe yeni katılanlara üyelik belgelerini takdim etti.

ADGİAD’A ZİYARET

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Doğu ve Güneydoğu İş İnsanları Derneği (ADGİAD) Başkanı Ercan Özbay ve yönetimini de ziyaret ederek, hizmet ve projelerini anlattı. Başkan Böcek, “Şehrimizin önemli dinamikleri olan iş insanlarımızla birlikte projelerimizi geliştirmeye ve gücümüze güç katmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

REKLAM ALANI