ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Başkan Topaloğlu, “Güneşin Evi Türkiye” festivaline katıldı

Yayınlama: 09.07.2019
733
A+
A-

Kemer’de “Güneşin Evi Türkiye” Festivalinin dördüncüsü düzenlendi.

Kemer Belediyesinin destekleriyle Bağımsız Devletler Topluluğu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği FİLİZ tarafından düzenlenen festivale, Türkiye dahil olmak üzere, Gürcistan, Tataristan, Kazakistan, Letonya, Rusya ve Balkar Saha’dan gelen yaklaşık 250 çocuk katıldı.

Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki genç yeteneklere Türkiye’yi tanıtmak, Türkiye ile diğer ülkelerin dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla düzenlenen festivalin 3. etabına Başkan Necati Topaloğlu, Başkan Yardımcı Mustafa Bilici, meclis üyeleri Hasan Ali Acar, Ferhan Fidan ve İsmail Aka, FİLİZ Derneği Başkanı Yana Balta katıldı.

Festival kapsamında kendi ülkelerine ait dans gösterileri ve halk oyunları oynayan çocuklar, yaptıkları gösteriler ve şovlarla renkli görüntüler oluşturdu.

Festivalde konuşma yapan Topaloğlu, bu tür organizasyonların kolay yapılmadığını belirterek, organizasyonda emeği geçen FİLİZ Derneği üyelerine ve başkanı Yana Balta’ya teşekkür etti.

Ağustos ayında da etkinliğin son etabının yapılacağını anlatan Topaloğlu, “Türkiye’ye gelen çocukları Kemer’de misafir etmek bizim büyük bir şereftir. Ağustos ayında yapılacak olan son etap, daha canlı olacak. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Kendimizi ona göre hazırlayacağız. Bu festival ülkelerin birbirleriyle olan bağları da güçlendirerek turizme katkı sağlamış oluyor. Bu tür etkinliklere belediye olarak her zaman destek vermeye hazırız. Herkese iyi eğlenceler diliyorum.” diye konuştu.

Topaloğlu’nun konuşmasından sonra FİLİZ Derneği yetkilileri, kendisine çeşitli hediyeler verdi.

Dernek Başkanı Yana Balta ise desteklerinden ve turizme yapmış olduğu katkılardan dolayı Topaloğlu’na teşekkür etti.

Festivale katılan çocuklar ve aileleri daha sonra Başkan Topaloğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.