ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Böcek Konyalılarla buluştu: Herkesin oyuna talibim

Böcek Konyalılarla buluştu: Herkesin oyuna talibim
Yayınlama: 25.02.2024
54
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muhittin Böcek, Akdeniz Konyalılar Federasyonu’nun bamya çorbası etkinliğinde, Antalya’da yaşayan Konyalılar ile bir araya geldi. Antalya’da çok sayıda Konyalının yaşadığını belirten Başkan Böcek, “Farklılık en büyük zenginlik kaynaklarımızdan biri. Farklı kültürlerin şehrimizde yaşatılması bize zenginlik katıyor” dedi.

Akdeniz Konyalılar Federasyonu Başkanı Hüseyin Cengiz’in ev sahipliğinde düzenlenen ‘‘Konyalılar Geleneksel Bamya Çorbası Etkinliği’’nde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP’den yeniden aday olan Muhittin Böcek ağırlandı. Etkinliğe yoğun katılımın oldu. Katılımcılar arasında CHP Antalya milletvekilleri, ilçe belediye başkan adayları, CHP İl Başkanı, CHP Kadın Kolları Başkanı, il müftüsü, hemşeri dernekleri temsilcileri yer aldı. Antalya’da yaşayan Konyalı vatandaşlar etkinlikte Başkan Böcek’e büyük ilgi gösterdi.

BERABER OLMAYA DEVAM EDECEĞİ

Başkan Muhittin Böcek etkinlikte kısa bir konuşma yaptı ve İslam dünyasının Berat Kandili’ni kutlayarak sözlerine başladı. ‘‘Antalya’da çok sayıda Konya kökenli hemşerimiz yaşıyor’’ diyen Başkan Böcek, kendilerinden destek beklediğini belirterek, şunları söyledi:

“Siyasi hayatım boyunca Konyalı hemşirelerim ile işbirliği içerisinde oldum. 5 yıl Anavatan Partisi Antalya Merkez İlçe Başkanlığım sürecinde, 20 yıl da Konyaaltı Belediye Başkanı olarak, Konya – Konyaaltı olarak sizlerle bir çok etkinlikte beraber olduk. 25 yılın başarı hikâyesi bizi sizlerin desteğiyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirdi. Bu 5 yıllık süreç içerisinde ülkemizde ve dünyada başta covid kovit) olmak üzere birçok sıkıntılı süreç yaşadık.

Cumhuriyet tarihimizin en büyük yangınını yaşadık. Başta Konyalı vatandaşlarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımızla beraberdik. Sonra Kumluca, Finike Demre sel afetlerini, Elazığ depremini ve Amasra’daki 42 vatandaşlarımızın hayatını kaybettiği faciayı yaşadık. Daha sonra Türkiye’nin en büyük depremini yaşadık. Tüm bu zor anlarda her beraberdik. Bundan sonra da beraber olmaya devam edeceğiz.”

‘‘HERKESİ YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI İLE DEĞERLENDİRİN’’

5 yıllık Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi süresince Antalyalıların ve kamunun yararına olan bütün projeleri tamamlamaya gayret ettiklerini söyleyen Başkan Böcek, 31 Mart Yerel Seçimleri’ni anımsattı. Başkan Böcek, “Önümüzde bir seçim var. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta sandık başına gideceğiz’’ dedi ve şöyle devam etti:

‘‘Bu seçimlerde sağlıkla huzurla herkesi yapacağı ve yaptıklarıyla değerlendirmenizi diliyorum. Bütün siyasi partilere başarılar diliyorum. Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmeden 5 yıllık süre içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 19 ilçe 913 mahallemizdeki bütün vatandaşlarımızın yararına ve doğru olanı yapmaya çalıştık. Bütçesine göre Türkiye’nin en borçlu belediyesi olmasına rağmen borç edebiyatına girmedik. 3 bin 311 kilometre içme suyu çalışması gerçekleştirdik. Antalya’dan Berlin’e kadar olan bir mesafede içme suyu çalışması yaptık. 517 kilometre kanalizasyon çalışması gerçekleştirdik.

‘‘HERKESİN BAŞKANIYIM, HERKESİN OYUNA TALİBİM’’

Belediye başkanlığı süresince ayrım yapmadan herkese ve her kesime hizmet verme çabasında olduğunu vurgulayan başkan Başkan Böcek, şu sözlerle destek istedi:

‘‘Tüm görevlerim boyunca herkesin başkanı oldum ve olmaya devam edeceğim. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezanımıza ve bayrağımıza sahip çıkan Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan, Atatürk’ün devrimlerine inanan bütün vatandaşların oyuna talibim.’’

Başkan Böcek, etkinliğe katılmaktan ve Konyalılarla bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, “Davet edildik, Mevlana’nın ‘ne olursan ol yine gel’ dediği gibi koştuk geldik. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: Merkezi

 

REKLAM ALANI