ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

CHP’li Coşar İktidara Seslendi; Yerel Basını Yok Etme Niyetindesiniz

CHP’li Coşar İktidara Seslendi; Yerel Basını Yok Etme Niyetindesiniz
Yayınlama: 24.05.2024
5
A+
A-

CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar TBMM’de tasarruf tedbirleri konusunda yaptığı konuşmada yerel basına belediyelerin abone olamamaları konusunu gündeme getirerek bunun yerel basını yok etmek olduğunu söyledi. Coşar açıklamasında şunlara değindi.

“Kamu tasarruf tedbirlerinde makam araçlarına dokunulmazken, personel servislerine kısıtlama getirenler temsil ve ağırlama giderlerinde rekor kırıyor. Ocakta 19 milyon, Şubatta 92 milyon, Martta 714 milyon lira harcamışlar; bu paraların seçim döneminde harcanması da manidardır.

Aynı tedbirler kapsamında basın kuruluşlarına abonelik, ilan ve reklam verilmemesi de yer alıyor. Bu kararla yerel basına ekonomik darbe vurulur; yerel basına sahip çıkmak gerekirken yerel basını yok etme niyetindesiniz. Dövizin artışını durdurmak için kur korumalı mevduatla iki yılda Merkez Bankasının kasasından 47,8 milyar dolar çıktı. Memura, emekliye, asgari ücretliye çok görülen paralar faizcilere gitti. Ödeme garantili kamu-özel iş birliğiyle yapılan yap-işlet-devret projelerinden vazgeçmeden tasarruftan söz edemeyiz.

Geçiş garantili köprü ve otoyollar, hasta garantili şehir hastaneleri, yolcu garantili hava limanları için kimi ve kimleri zengin ettiyseniz tasarruf tedbirlerini de onlara uygulayın.”

REKLAM ALANI