ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Diş Beyazlatmada Devrim!

Diş Beyazlatmada Devrim!
Yayınlama: 29.01.2024
11
A+
A-

Diş Hekimi Betül Yurteri, dişlerinde hassasiyeti olanlara da artık diş beyazlatma yapılabildiğini açıkladı.

Diş beyazlatma işlemlerinde teknolojinin hızla ilerlediğini belirten Diş Hekimi Betül Yurteri, “Gece diş sıkma sonucu dişlerinde aşınma olanlara, aşırı bastırarak diş fırçalama sonucu diş minesi aşınmış ve o aşınan yerlerde hassasiyeti olanlara ya da dişeti  çekilmesi sonucu diş kökünde hassasiyet yaşayanlara da artık diş beyazlatma diş hekimleri tarafından rahatlıkla yapılabiliyor.” dedi.

Yurteri,  diş beyazlatma işlemleriyle ilgili önemli bilgiler verdi:

“Nano teknolojinin hızla ilerlediği bu dönemde, diş hekimliğinde kullanılan ürünler de bu teknolojiden ve kimya biliminden oldukça etkilendi. Çünkü eskiden mikro düzeyde, diş minesinde madde kaybına uğratan beyazlatma ürünleri yerini, diş minesine mikroskobik olarak aşındırma yapmayan hatta mineral takviyesi yapan beyazlatma ürünlerine bıraktı.

Koruyucu diş hekimliği sayesinde bu tip beyazlatma ürünleri dişleri beyazlatırken dişlerin ihtiyacı olan hidroksiapatit takviyesi yapmaktadır. Kalıcı diş beyazlatma 2 aşamada yapılır. Önce minenin gözeneklerini yavaş yavaş açmak amacı ile kişiye evde kullanması için diş hekimi tarafından bir jel verilir. Bu jeli birkaç gün kullandıktan sonra kliniğe gelirsiniz ve klinikte ortalama 40 dakikalık bir beyazlatma işlemi yapılır ve dişleriniz beyazlamış halde klinikten çıkarsınız. 1 yıl sonra tekrar aynı işlem tekrarlanır.  Sonuçta beyazlatma bir bakım işlemidir. Her yıl, hem dişlerinize mineral takviyesi yapılması için, hem de beyazlaması için tekrar çağrılırsınız.”

 

 

REKLAM ALANI