ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Döşemealtı’nda Menderes Dal’ın açılışı mitinge dönüştü

Döşemealtı’nda Menderes Dal’ın açılışı mitinge dönüştü
Yayınlama: 03.03.2024
18
A+
A-

CHP Döşemealtı Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreni ve Aday Tanıtım Toplantısı miting havasında gerçekleşti. Döşemealtı halkı, CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek’i bağrına bastı.

Antalya’da seçim kampanyaları tüm hızıyla sürüyor. CHP Döşemealtı Seçim Koordinasyon Merkezi açılış töreni ve Aday Tanıtım Toplantısı büyük coşkuya sahne oldu. Miting havasındaki açılış töreni ve tanıtım toplantısı halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşti. Açılış öncesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek ve CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Eczacı Menderes Dal, Döşemealtı’nda bulunan Antalya Nakliyatçılar Sitesi’ni ziyaret etti. Daha sonra Başkan Böcek ve Menderes Dal, seçim otobüsüyle açılış alanına geldiklerinde kırmızı ceketliler ve halk tarafından coşkuyla karşılandı.

DÖŞEMEALTI’NDA BİRLİK MESAJLARI

Açılış törenine CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı ve Mustafa Erdem, Muratpaşa Belediye Başkanı ve Adayı Ümit Uysal, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, CHP Döşemealtı İlçe Başkanı Veli Çot, İl ve ilçe yöneticileri, geçmiş dönem milletvekilleri ve belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, meclis üye adayları, partililer ve binlerce vatandaş katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Veli Çot, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Muhittin Böcek ile CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal’ın birlikte çalışarak bu seçimi kazanacaklarını vurguladı. İl Başkanı Nail Kamacı, birlik mesajı verdi. Milletvekili Aliye Coşar ise Döşemealtı’nda Başkan Böcek ve Menderes Dal’ın nitelikli hizmetlere imza atacaklarını vurguladı.

SEÇİM ŞARKISI COŞTURDU

CHP Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Menderes Dal’ın tanıtım videosu gösterildi. Menderes Dal’ın sosyal hizmetlerden kültür sanata, eğitimden spora projelerin de bulunduğu tanıtım videosunda yer alan “Menderes Dal Halkçı Başkan” adlı seçim şarkısı halkın coşkusunu daha da arttırdı. Alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Menderes Dal, Döşemealtı’nın 32 mahallesinin adını tek tek sayıp hemşehrilerini selamladı. Dal, kuruluşundan bugüne kadar görev yapan Döşemealtı Belediye başkanları, meclis üyeleri ve belediye çalışanları ile kendisine ilk günden bu yana içten sevgisini gösteren Döşemealtı halkına teşekkür etti.

‘DÜRÜSTLÜK VE İLKELİ DURUŞ’ VURGUSU

İş, siyaset ve özel yaşantısında elde ettiği birikimlerinin halkta bıraktığı izlenimin kendisi için anlamlı ve değerli olduğunu kaydeden Menderes Dal, “Döşemealtı halkı bizi dürüst ve ilkeli duruşumuzla tanıyor. Sağ olsunlar, var olsunlar… Bu birikimlerimizi şimdi Döşemealtı için kullanacağız. İlkeli, dürüst ve onurlu siyaset yapmaya davam edeceğiz. Sosyal ve ekonomik projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz. Seçimleri birlikte çalışarak kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. Seçimden sonra meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, halkımızla birlikte kararlarımızı alacağız ve ilçemizi birlikte yöneteceğiz. Halkımızın beklentilerini, Döşemealtı’nın gerçek ihtiyaçlarını sürekli sizlerin arasında olan biri olarak iyi biliyorum” dedi.

‘DÖŞEMEALTI MARKASI YARATACAĞIZ’

Hayata geçirmeyi hedefledikleri çalışmalardan bazılarını sıralayan Menderes Dal, “Döşemealtı’nda çocuklara, öğrencilere, gençlere, kadınlara, engelli bireylere ve yaşlılarımıza her zaman destek vereceğiz. Kütüphane, ücretsiz kursların verildiği etüt merkezleri, kreşler, yaşlı bakım merkezleri, toplum merkezleri kuracağız. Tarım ve hayvancılığı destekleyeceğiz. İhtiyaç duyulan yerlere yeni semt pazarları kuracağız ve bu pazarlarda çiftçilerimizin ürünlerini rahatlıkla satabileceği alanlar oluşturacağız. İlçemizin tarımsal değerlerinden zeytin ve narın planlı üretimini desteklemenin yanı sıra Döşemealtı markası yaratacağız. Çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına sanat ve sporla ilgilenmelerini sağlayacak kurslar açacağız. Döşemealtı’na yerleşen yeni hemşehrilerimizi halkımızla kaynaştıracak alanlar oluşturacağız. Bu kapsamda ilçemize günün her saati yaşayan, insanların yürüyüş ve spor yapıp çayını, kahvesini içerek sohbetlerini yapabileceği Kent Parkı yapacağız. 86 bini aşan nüfusuyla Döşemealtılı bütün hemşehrilerimizi kucaklayacağız. Birlikte çalışacağız, üreteceğiz ve kazanacağız. İhtiyaç duyulan her yere yeni parklar, spor alanları ve bisiklet yolları kazandıracağız. Trafik ve otopark sorunun yaşandığı ilçe merkezine en kısa sürede otopark yapacağız. Yok olmaya yüz tutan Döşemealtı Halısını yaşatacağız” diye konuştu.

‘KOLLARI SIVADIK, GELİYORUZ’

“Memleketimize hizmet etmek için kolları sıvadık, geliyoruz” diyen Menderes Dal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İlk hedefimiz Döşemealtı Belediye Başkanlığı’nı partimiz adına yeniden kazanmak olacak. Yapılacak ilk genel seçimlerde de CHP’yi iktidara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Memleketimize hizmet etmek için kolları sıvadık, geliyoruz! Göreve geldiğimizde halkımızın beklentilerini en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. 32 mahallemize, eşit ve nitelikli hizmet götürmek için hazırız. Meclis üyesi adaylarımızla işte buradayız. Birçok projeyi de Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Adayımız Muhittin Böcek ile birlikte yapacağız. Projelerimizi halkçı belediyecilik anlayışıyla liyakatli ve dürüst kadrolarımızla hayata geçireceğiz. İddia ediyorum, sadece ilçemizde değil, Türkiye’ye örnek olacak bir yönetim anlayışını hayata geçireceğiz.”

BAŞKAN BÖCEK: MENDERES DAL İLE BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ

Daha sonra söz alan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Menderes Dal ile birlikte başarılı çalışmalara imza atacaklarını vurguladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak Döşemealtı’na yaptıkları hizmetleri de anlatan Başkan Böcek, şunları kaydetti: “Döşemealtı’na 223 kilometre, içme suyu 44 kilometre kanalizasyon, 61 kilometre yol ve kapalı devre sulama sistemleri gibi birçok yatırım yaptık. Bu dönemde Menderes Dal arkadaşımla birlikte çok güzel işler yapacağız. Hep birlikte Döşemealtı’na hizmet edeceğiz. İşimiz gücümüz Döşemealtı, işimiz gücümüz Antalya, işimiz gücümüz Türkiye.”

Konuşmaların ardından CHP Döşemealtı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış kurdelesi alkışlar eşliğinde kesildi.

 

REKLAM ALANI