ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Fikret Otyam anısına Bir Sevdadır Anadolu Sergisi düzenlenecek

Fikret Otyam anısına Bir Sevdadır Anadolu Sergisi düzenlenecek
Yayınlama: 17.02.2024
10
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde kuruluşunun 25. yılı anısına Fikret Otyam Sergi Salonu’nda Bir Sevdadır Anadolu Sergisi gerçekleştirilecek.

Antalya’da sanat ve kültür alanında kente önemli katkılar sunan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi kuruluşunun 25. yılını kutluyor. Bu kapsamda Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde inşa edilen Fikret Otyam Sergi Salonu’nda 19 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 14.00’de Fikret Otyam’ın anısına ithafen açılacak olan sergi sanatseverlerle buluşacak.

FİKRET OTYAM İSMİ SERGİ SALONU’NDA YAŞAYACAK

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan 19 Aralık’ta Fikret Otyam’ın doğum gününde yaptığı açıklamada Ressam, Gazeteci ve Yazar Fikret Otyam’ın isminin Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yaşatılacağını paylaşmıştı.

RESİMLER, FOTOĞRAFLAR VE KİŞİSEL EŞYALARA YER VERİLECEK

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, “Türkiye’nin sanat alanına büyük katkılar sunan Ressam, Gazeteci ve Yazar Fikret Otyam anısına “Bir Sevdadır Anadolu” temasıyla açılacak sergide; Otyam’ın gelenekselden çıkıp evrensele ulaşan resimleri, Anadolu insanının tüm gerçekliğini önümüze koyan röportajları, Gide Gide serileri ve Orhan Kemal’in “objektifini yüreğine takan adam” sözüyle karşılık bulan toplumsal belgeci fotoğrafları yer alacak.

Sergide ayrıca, Otyam’a ait resimler, arşiv belgeleri, fotoğraflar ve kişisel eşyaları ile sanatçının hayatından kesitlere de yer verilecek.” dedi.

Dekan Paşaoğlu Yöndem, “Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyeleri Doç. Handan Dayı ve Doç. Bekir Kirişcan küratörlüğünde, Filiz Otyam’ın desteği ve iş birliğiyle, hazırlanan sergide; Filiz Otyam’ın dokumaları,

Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarının Anadolu temalı sanatsal üretimleri ve sergi temasına vurgu yapan Antalyalı sanatçılarımızın eserleri de yer alacaktır.” şeklinde konuştu.

19 Şubat’ta açılacak olan sergi, 19 Mart 2024 tarihine kadar Antalya’da sanatseverle buluşacak.

REKLAM ALANI