ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Geyikçi’den gövde gösterisi

Geyikçi’den gövde gösterisi
Yayınlama: 25.02.2024
22
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Finike Belediye Başkan adayı ve mevcut Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Mevcut Antalya Büyükşehir Başkanı ve Başkan adayı Muhittin Böcek’in katılımıyla yapılan açılış töreninde Başkan Geyikçi, gövde gösterisi yaptı.

CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, Milletvekilleri Cavit Arı ve Aliye Çoşar, İlçe Başkanı Uygar Çarban, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, mevcut Belediye Meclis Üyeleri ve Meclis Üyesi adayları, muhtarlar ve Finikeli vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni Başkan Mustafa Geyikçi’nin gövde gösterisine dönüştü.

Böcek yüzlerce araçlık konvoy ile karşılandı

Finike Belediye Başkanı olarak yapmış olduğu başarılı çalışmalarıyla yeniden Finike Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Mustafa Geyikçi, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışını gerçekleştirdi. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan adayı Muhittin Böcek’in katılımıyla gerçekleştirilen açılış törenine Finikeli vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Başkan Muhittin Böcek’in çok kalabalık bir araç konvoyuyla karşılanması ile başlayan program SKM açılışıyla devam etti.

Muhittin Böcek ‘Herkesin Başkanı’ oldu

Programın açılış konuşmasını yapan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, geride kalan 5 yıllık süreçte yaptığı çalışmaları ve önümüzdeki dönem projelerini aktardı. Finike’ye geçen seçim döneminde verdiği en büyük söz olan altyapı problemini çözmenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Başkan Mustafa Geyikçi, “Finike’mizin kangren haline dönüşen, kimsenin yapmaya cesaret edemediği altyapı sorununu Antalya Büyükşehir Belediyemizin desteği ile sona erdirdik. Bugün artık altyapısını tamamlamış, çevreye dost ve halkımızın sağlığını koruyan bir altyapımız bulunuyor. Ben bir kez daha Muhittin Başkanıma verdiği destekten dolayı Finike’miz adına teşekkür ediyorum. Kendisi ‘Herkesin Başkanı’ ancak biliyoruz ki Finike’nin yeri kendisinde hep ayrı olmuştur” dedi.

Borçlarından dolayı icralık bir belediyeyi düze çıkardık

Göreve geldiklerinde borçlarından dolayı icralık halde bir belediye teslim aldıklarını dile getiren Başkan Geyikçi, “Göreve geldiğimizin ilk yılını icralık bir halde aldığımız belediyemizin ekonomik problemlerini çözmekle uğraşarak geçirdik. Vatandaşlarımızın bana olan güveni ve desteğiyle bu süreci alnımızın akıyla, doğru ekonomik yönetimle, zorlanarak ama geri adım atmadan ve cesaretimizi kaybetmeden atlattık. Tam bunu atlattık derken evlerimize hapsolduğumuz, zorluklara katlandığımız 2 yıl süren Covid 19 pandemisini yaşamaya başladık. Pandemi döneminde de belediyemizin çalışmaları yavaşlatmadan aksine artırarak sürdürdük” şeklinde konuştu.

Doğru yönetimle icra yok icraat var

Yaşadıkları sıkıntıların bunlarla da kalmadığını dile getiren Başkan Geyikçi, “Bu sıkıntıların yanında bir de ülke olarak hepimizi etkileyen ekonomideki olumsuz tablo ile karşı karşıya kaldık. Sürekli artan akaryakıt fiyatları, yüksek enflasyon, artan girdi maliyetleri gibi sebepler bütçemizde öngörülmez etkiler bıraktı. Düşünün ki göreve geldiğimiz yıl 7 liraya aldığımız yakıt bugün 45 lira oldu. Tam 6 buçuk kat artış yaşanmış. Fakat bu ekonomik olumsuzluk da bizlerin çalışmalarını, ilçemize yatırım yapmamızı ve sizlere hizmet etmemizi engellemedi. Borçsa ödeniyor, hizmetse yapılıyor. Yeter ki doğru ekonomik yönetimine sadık kalın. Ne icra geliyor ne de icraat eksik kalıyor” ifadelerini kullandı.

Altyapı, üstyapı, ekonomik yapıya uygun projeler ürettik

Finike’ye 5 yıl içerisinde 130 bin metrekareyi aşkın yeni parklar ve yaşam alanları kazandırdıklarını dile getiren Mustafa Geyikçi, “Bu dönemde ilçemize 4 kent meydanı, 19 yeni çocuk parkı, sosyal alanlar kazandırdık. İlçemizin metruk haldeki tarihi evlerini, Finike çarşı merkezimizi, Limaniçi’ni ve her mahallemizde birçok alanı yeniledik. Festivaller, şenlikler, konserler tiyatro oyunları düzenleyerek sosyal bir kent oluşturduk. Gençlerimize, çocuklarımıza ve her yaştan vatandaşımıza spor, sanat eğitimleri ve atölye çalışmaları düzenledik. Halkımızın keyif aldığı bir ilçe meydana getirerek sokaklarımızı canlandırdık ve esnafımızın kazancının artmasına destek olduk. Kısacası 5 yıllık süreçte ilçemizin altyapısı, üstyapısı, ekonomik yapısının gelişimi noktasında sürekli projeler ürettik” dedi.

Antalya’nın ilk ‘Sakin Şehir’ unvanını aldık

Finike’ye dünyaca ünlü “Cittaslow” unvanı kazandırdıklarını da ifade eden Başkan Mustafa Geyikçi, Antalya’da bunu kazanan ilk ilçe olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. ‘Sakin Şehir’ olarak bilinen Cittaslow markasının Finike’nin sosyo-kültürel yapısına önemli bir katkı sunduğunu dile getiren Başkan Mustafa Geyikçi, “Önümüzdeki dönemde de Cittaslow işbirliği ile ilçemize birçok proje yapacağız. İlçe turizmimizin gelişiminden tarımının gelişimine birçok noktada Cittaslow markasının desteğini alacağız” ifadelerini kullandı.

Ranta ve talana karşı mücadelemiz sürecek

Konuşmasının sonunda Finike’yi rant ve talana karşı savunduklarını da vurgulayan Başkan Mustafa Geyikçi, “Halkımıza kazandırmak istediğimiz alanlarımızı, vatandaşlarımızın kullanımına açmak ve ilçemize değer katacak projelerimizi geliştirdiğimiz noktaları ranta, peşkeş çekilmeye ve talana karşı koruduk. Genel Başkanımızın da söylediği gibi bizler Finike’de ranta ve talana karşı halkçı bir belediyecilik anlayışından vazgeçmeden, geri adım atmadan çalıştık. Sizlerin 1 lirasını boşa harcamadan, sizlerin 1 karış toprağını ranta teslim etmeden elimizi değil, gövdemizi siper ederek koruduk. Bu kararlılık önümüzdeki dönemde de devam edecektir” dedi.

Finike’de bütün Antalya’ya örnek çalışmalar yapıldı

Başkan Mustafa Geyikçi’nin açılış konuşmasının ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın geneline ve Finike’ye 5 yıldır yapılan hizmetleri anlattı. Finike’nin Antalya’nın en önemli ilçelerinden biri olduğunu dile getiren Böcek, “5 yıl boyunca Mustafa Başkanımız 19 ilçemiz içerisinde örnek çalışmalar yaparak Finike için müthiş bir vizyon ortaya koymuştur. Finike’nin yenilenen ve güçlenen bir yapıya kavuşmasını sağlamıştır. Geçen dönem ‘Sen ben yok biz varız biz birlikte yaparız’ demiştik ve birlikte neler yapabileceğimizi geçtiğimiz süreçte gördük. Şimdi yine aynı azimle, aynı gurur ve kararlılıkla 5 yıl daha sizlere birlikte hizmet edeceğiz. Finike’miz çok güzel daha da güzel olacak” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasında Muhittin Böcek ve Mustafa Geyikçi’nin ardından İl Başkanı Nail Kamacı, İlçe Başkanı Uygar Çarban ve Antalya Milletvekili Cavit Arı da birer konuşma yaparak Finikelilere seslendi.

REKLAM ALANI