ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi açılışı yapıldı

Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi açılışı yapıldı
Yayınlama: 31.05.2024
17
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin son sınıf öğrencileri sanat eserlerini mezuniyet sergisinde sergiledi.

Güzel Sanatlar Fakültesi Fikret Otyam Fuaye Alanında Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisi açılışı yapıldı. Sergi açılışına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, Dekan Yardımcısı Doç. Umut Kayapınar, akademisyenler, öğrenciler ve yakınları katıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Sergisinde; resim, grafik, moda ve tekstil, sinema-tv, fotoğraf, geleneksel Türk sanatları, heykel, seramik bölümlerinden altmış üç öğrencinin eseri sergilendi. Sergi 1 Temmuz’a kadar ziyaret edilebilecek.

ÜNİVERSİTE YILLARINIZ ANIYA DÖNÜŞMEK ÜZERE

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem “Güzel Sanatlar Fakültemizin çeyrek aslı geride bıraktığı kuruluşumuzun 25. yılını çeşitli etkinliklerle kutladığımız bu özel yılda biliyorsunuz ve bu özel salonda sayın rektörümüzün katkıları ve katılımlarıyla açtığımız Fikret Otyam Sergi Salonu’nda 2024 mezuniyet sergimizi açıyor olmaktan ötürü son derece mutlu ve heyecanlıyız. Türkiye’nin hem güçlü hem bilim en sanat alanında en iddialı üniversitelerinden biri olan Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oluyorsunuz. Bundan sonraki hayatınıza adım atarken sizleri yetiştiren kıymetli aileniz gibi biz hocalarınız da son derece kıvançlı, gururlu ve mutluyuz. Zorluklarla, kolaylıklarla, komik ve eğlenceli anlarla kimi zaman acı ancak gerçek gerçekte hayata sizi hazırlayan tecrübelerle kimi zamanda tarifsiz sevinçlerle dolu yaşanan o yıllar bana kalırsa bir kişinin hayatında, belki de en önemli yılları üniversite yıllarınız artık hafızalarda yer edinmeye hazır birer anıya dönüşmek üzere.” dedi.

BAŞARISIZ OLMAKTAN KORKMAYIN

Hayat yolculuğunuzda başarısız olmaktan korkmayın önerisinde buluna Yöndem, “Başarısız olmayan muhtemelen hiç denememiştir, unutmayın. Moralinizi yüksek tutun. anılarınızda olduğu kadar gelecek hayatınızda da pozitif kucak açın, karamsar olmayın, her daim ümit var olun. Sizler fakültemizi yetenek sınavıyla kazanan ve de zaten özel olduğu deyim yerindeyse tescillenen gençlerdensiniz. Öyleyse bu özel yaratılışınızın hakkını verin demek isterim. Sanat yapın, sanatınız gerçek ve tutkulu olsun. Ruhunuzu her daima besleyin.” şeklinde konuştu. Dekanı Prof. Dr. Sibel Paşaoğlu Yöndem, serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek mezun olan meslektaşlarına başarılar diledi.

PANDEMİDE ARAMIZA KATILDILAR VE ÇOK SEBATLA ÇALIŞTILAR

Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Figen Işıktan “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutluyoruz. Bunu özenle biz kadınlar ve genelde sanatçılar olarak önemini idrak ediyoruz. Fakültemizin 25. Yaşını kutluyoruz. 25 yaşında genç, dinamik bir fakülteyiz. Yeni öğrenciler yetiştirmeye hazırız ve önemli bir şey daha var. Fikret Otyam Sanat Galerisi’nin açılışı yapıldı bu yıl dekanımızın ve rektörümüzün katkılarıyla ve bu galeri de ilk defa 2024 mezunlarımızın sergisi açılıyor. Bu da diğer bir önemi arz ediyor. Öğrencilerimiz uzun bir çalışmamın ürünü olarak bu öğrencilerimizin başka bir özelliği daha var. Bu öğrenciler pandemi döneminde bildiğiniz gibi bizim aramıza katıldılar ve çok sebatla çalıştılar. Hocaları onlara ilmek ilmek dokudu bu alanda gördüğümüz eserleri oluşturdular. Hepsini tebrik ediyorum ve hocalarına da çok teşekkür ediyoruz.” dedi. Konuşmaların ardından serginin açılış gerçekleştirildi ve sanatseverler sergiyi gezdi.

REKLAM ALANI