ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

“İşbirlikleri artmalı”

“İşbirlikleri artmalı”
Yayınlama: 08.07.2024
9
A+
A-

Türkiye’yi ve Antalya’yı verimli topraklara benzeten EKİPDER Yönetim Kurulu Başkanı, ANSTOP Kurucu Üyesi ve Sözcüsü Reşat Güney, “Bizler hep güzel şeyler yapmaya, bu topraklara güzel tohumlar atmaya çalışıyoruz. Böylelikle değer ürettiğimizi ve bu değerlere sahip olan insanların ve derneklerin bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu işbirlikleriyle ticaretin daha kolay büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

Ekonomi İş Geliştirme ve Planlama Derneği (EKİPDER) Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Sivil Toplum Platformu (ANSTOP) üyeleriyle kahvaltıda buluştu. Kırcami’de bulunan özel bir mekanda sıcak bir ortamda gerçekleşen kahvaltı toplantıda, kentin toplumsal ve ekonomik gelişmesi değerlendirildi. EKİPDER Yönetim Kurulu Başkanı, ANSTOP Kurucu Üyesi ve Sözcüsü Reşat Güney, kahvaltıda yaptığı konuşmada, ANSTOP ve ANSTOP’in, birlik ve beraberliğin güzel bir de örneğini sergilediğini söyledi.

BİZİM İÇİN GURUR KAYNAĞI

2019 senesinin aralık ayında EKİPDER’in kurulduğunun altını çizen Güney, “3 kişi ile başlayan yolculuğumuz için 50 kişiye ulaştı. EKİPDER üyeleri olarak aramızda yapmış olduğumuz ticaret hacmi 1.5 milyar TL’ye kadar yükseldi. Bu bizim için ciddi bir gurur kaynağı. Bünyemizdeki üyelerimizin iş yerlerinde istihdam ettiği insan sayısı da 3 bine yakın. EKİPDER olarak ticareti geliştirmek ve büyütmek için hareket ediyoruz. Memleketimize hizmet etmek için hareket ediyoruz ve ANSTOP’u da hep beraber bu niyetle kurduk. EKİPDER ticari anlamda bunu yerine getiriyor. ANSTOP da şehrin dinamiklerini, şehrin değerlerini, şehrin imarını, şehrin sağlığını ve şehrin diğer unsurlarını düşünerek hareket eden bir yapı haline geldi” dedi.

GÜZEL TOHUMLAR ATTIK

ANSTOP ve EKİPDER yönetimlerinin bir araya gelerek işbirliklerini artırmasını ve daha da kaynaşmasını arzu ettiklerini ifade eden Güney, “Bu niyetle ANSTOP üyelerini kahvaltı etkinliğimizde misafir ettik. Umuyorum bunu önümüzdeki günlerde ciddi anlamda hayata geçireceğiz. Açıkçası ben ve yönetim kurulunda ki arkadaşlarımız, ülkemizi ve Antalya’mızı çok verimli topraklara benzetiyoruz. Bu değerli toprağa da ne ekersek bunun katbekat üzerinde verim alabileceğimizi düşünüyoruz. Bizler hep güzel şeyler yapmaya ve güzel tohumlar atmaya çalışıyoruz.  Böylelikle değer ürettiğimizi ve bu değerlere sahip olan insanların da bir araya gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. EKİPDER kapalı bir grup gibi gözükse de aslında açık bir grup. Üyelerimizin tamamı ticarete açık ve ticaretini her geçen gün biraz daha geliştiriyor. Diğer derneklerle işbirliği yaparak ticareti büyütmeye çalışıyor” diye konuştu.

İŞİNİ İYİ YAPMAYAN GİDER!

Hiç kimseyi ve hiç bir kurumu ötekileştirmediklerini vurgulayan Güney sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz herkese elimizi uzatıyoruz. Çünkü tüzüğümüzde, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, örf, adet, gelenek ve göreneklerini yaşayan ve yaşatan, hiç kimseyi ötekileştirmeyen, herkesle ticaretini geliştirmek amacıyla kurulan bir dernek olduğumuz net bir şekilde yazıyor. Derneğimizi oluştururken neye dikkat ettik? Öncelikle şunu söyleyeyim; bizim için amaç ve nitelik önemli. Örneğin bizde ticareti düzgün yapmayan, doğru yapmayan arkadaş barınamaz. Hemen bir disiplin kurulu işler. Sorunu yaşayan iki kişi ve kurul bir araya gelir. Haklıyı ve haksızı dinler ve ona göre karar verir. Yani ‘idare etme’ kültürüne dayalı değil, ticareti düzgün yapma ve geliştirmeye yönelik bir yapı kurmaya çalıştık.”

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Reşat Güney kahvaltıda söz alan ANSTOP üyesi başkanların olumlu eleştirileri ve pozitif açıklamalarına da teşekkür etti. Güney, şöyle konuştu: “Etkinliğimize katılan tüm başkanlarımızın yönlendirici ve destekleyici söylemleri için teşekkür ediyorum. Özellikle ANSTOP üyesi olmaktan ve Antalya için çalışmaktan mutlu ve gururlu olduklarını söylemeleri bizleri fazlasıyla mutlu etti ve doğru yolda olduğumuzu gösterdi.”

 

 

 

REKLAM ALANI