ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

İyi belediyecilikte doğal afetlere hazır olacağız

İyi belediyecilikte doğal afetlere hazır olacağız
Yayınlama: 28.02.2024
6
A+
A-

Geçtiğimiz haftalarda Antalya’da etkili olan yağış bir vatandaşın canına mal oldu. Antalya deprem riskiyle de karşı karşıya. İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, yapay zeka teknolojiyle oluşturacakları sistem sayesinde Antalya’da doğal afetlerin can ve mal kaybına neden olmasını engelleyeceklerini söyledi.

Doğal afetler Antalya’ya büyük zarar veriyor. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan sel felaketinde çok sayıda araba kullanılmaz hale gelirken, evleri su bastı ve maalesef bir vatandaş hayatını kaybetti. İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, seçim bildirgesinde doğal afetlere karşı alınacak önlemlere yer verdi.

TEKNOLOJİDEN FAYDALANACAĞIZ

Antalya’nın aynı zamanda deprem riskiyle de karşı karşıya olduğunu söyleyen Ünal, “Yapay zeka, artırılmış gerçeklik, blokzincir gibi teknolojilerle Antalya’mızı akıllı bir kent haline getirmek için uzmanların desteği ile kapsamlı projeler hazırlayacak ve bu projeleri tüm paydaşlarla ulaşacağımız konsensüs sonucunda hayata geçireceğiz. Şehrimizin yapay zeka ile ikizin çıkararak, yapacağımız tahminlerin yardımıyla doğal afetlerde oluşacak can ve mal kaybını minimuma indireceğiz. Teknoloji bu anlamda Antalya’nın yararına kullanacağız. İyi belediyecilik yönetiminde doğal afetler artık insanlara zarar vermeyecek” dedi.

ÖNCE İNSAN, ÖNCE DOĞA

Antalya’nın depreme, sele ve fırtınaya hazır olması gerektiğini belirten İyi Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nesrin Ünal, “İyi belediyecilik yönetiminde uzman kadrolarımızla tüm doğal afetlere karşı gerekli önlemleri alacağız. Çünkü önce insan önce doğa diyoruz. Siz gerekli önlemleri alırsanız doğal afetler afet olmaktan çıkar. Biz bunu başaracak tecrübe ve kadroya sahibiz” diye konuştu.

 

 

 

 

REKLAM ALANI