ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Konak Ve Macun Mahalleleri İmar Uygulamasında Sona Yaklaşılıyor

Konak Ve Macun Mahalleleri İmar Uygulamasında Sona Yaklaşılıyor
Yayınlama: 28.06.2024
7
A+
A-

Antalya’nın en gözde ilçelerinden Aksu’nun düzenli ve örnek bir şehir olması için, Aksu Belediyesinin Konak ve Macun Mahallelerinde başlattığı imar uygulaması çalışmalarında sona gelindi.

AKSU BELEDİYESİNDE KABUL EDİLDİ

Aksu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından Macun ve Konak Mahallelerinin belirlenen bölümlerinde yürütülen imar uygulama çalışmalarında sona gelindi. İhalesi 17.06.2022 tarihinde yapılan imar uygulaması kapsamında; 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18. ve 19. maddelerine göre hazırlanan 1/1000 ölçekli parselasyon planı, Aksu Belediyesi Encümeninde 13.06.2024 tarih ve 149 sayılı kararla uygun bulundu.

SÜREÇ SORUNSUZ İLERLİYOR

Konak Mahallesinin büyük bir bölümünü ve Macun Mahallesinin bir kısmını imara kavuşturacak imar uygulaması planı görüşülmek üzere 14.06.2024 tarihinde Antalya Büyükşehir Meclisine gönderildi. Büyükşehir Belediyesi encümeninde uygun görülmesi halinde 1 ay süre ile askıda kalacak imar uygulaması, bu sürecin ardından Antalya Kadastro Müdürlüğünde teknik kontrolden geçtikten sonra tescil için Aksu Tapu Müdürlüğüne gönderilecek.

TÜM KESİMLERİ MEMNUN EDECEK

Aksu’nun kentsel bir görünüme kavuşması için imar ve proje çalışmalarının devam ettiğini belirten Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, “Macun ve Konak mahallelerimizdeki imar çalışmaları tamamlanmak üzere. Beklentilerine cevap verecek nitelik ve titizlikte hazırlanan imar uygulamamız prosedüre uygun olarak ilerliyor. Halkımız hiç endişe etmesin. Süreçler tamamlandıktan sonra tüm kesimler memnun olacak” dedi.

 

 

 

REKLAM ALANI