ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Şirketler Yapay Zekayı Hangi Süreçlerde İşlerine Entegre Edeceklerini Hızla Tasarlamalı

Şirketler Yapay Zekayı Hangi Süreçlerde İşlerine Entegre Edeceklerini Hızla Tasarlamalı
Yayınlama: 11.06.2024
9
A+
A-

Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, yapay zekada her gün şaşırtıcı gelişmeler yaşandığını belirterek, şirketlerin yapay zekayı hangi süreçlerde işlerine entegre edeceklerini bugünden itibaren tasarlaması gerektiğini belirtti.

Yapay zekanın algoritmik gelişime göre şu anda 4 yaşındaki bir çocuğun yeteneklerine sahip olduğunu vurgulayan Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener,” Yapay zekanın önünde daha çok yol var. Yapay zekayı şirketler çok hızlı bir şekilde anlamalı ve hangi süreçlerde işlerine entegre edeceğini bugünden itibaren iyi tasarlamalı.” dedi.

Eskiden tecrübeyle ve zamanla kazanılan yeteneklerin bugün yapay zeka ile elde edebildiğini de sözlerine ekleyen Şener, “Yapay zeka her an yeni gelişmelere gebe. Örneğin; çok büyük bir telefon markası Google ile birlikte yapay zeka üzerinden yeni bir program geliştirdi. Siz Çin’deki birine telefon açtığınızda, sizin konuşmanızı Çince’ye, oradan gelen konuşmayı da sizin dilinize çevirebiliyor. Böylece bir KOBİ olarak global pazarda bir ithalat veya ihracat yapacağınız zaman işleriniz inanılmaz derecede kolaylaşıyor. Dil sorunu da bir şekilde ortadan kalkmış oluyor.

Önümüzdeki dönemde Akıllı Asistanların hayatlarımıza daha fazla gireceğini öngörüyoruz. Günümüzde yapay zeka iş süreçlerimizin içerisine girerek, bizimle beraber çalışmaya ve bize asistanlık yapmaya başladı. Maillerinizi okuyup onlara cevap veriyor, o cevabın içinde ihtiyacı olan bir doküman varsa onu sizin adınıza hazırlıyor ve destek veriyor. Bu da hem işletmelere hem de KOBİ’lere ciddi zaman tasarrufu sağlıyor. Biz de Ekmob olarak bu asistanın AR-GE çalışmalarını bitirmek üzereyiz. KOBİ’ler ve işletmeler telefonuyla konuşarak ve örneğin; “Son 1 ayda ziyaret etmediğim müşteriler kimler” veya 50 bin TL’den fazla borcu olan müşterilerim kimler?” diye sorduğunda, bu cevaplar çok hızlı bir şekilde cep telefonunda önüne gelecek. Önümüzdeki dönemde bu değişimleri çok daha fazla gözlemleyeceğimiz.” şeklinde konuştu.

Ekmob SFA Hakkında: Ekmob, 2017 yılında SFA teknolojisinin Türkiye’deki öncü firması olarak faaliyetlerine başlamıştır. Tamamen kendi AR-GE üretimi olan SFA yazılımı sayesinde satış ekiplerinin günlük hayatlarındaki en büyük destekçisi konumuna gelmiştir. Ekmob, şirketlerin satış süreçlerini tek bir platformdan yönetmesine imkan sağlayan, satış ekiplerinin günlük operasyonları, müşteri, satış ve fırsat yönetimi ile birlikte müşteri memnuniyet süreçlerini aynı anda yönetilebilmesine imkan sağlayan mobil öncelikli bir satış gücü otomasyonudur. Ekmob SFA  ekiplerin tüm toplantı notları, aktivite ve yazışmalarını Yapay Zeka,  NLP ile analiz eder  ve olumsuz durumlar anında tespit ederek ekiplere ve yöneticilere bildirim üreterek hızlı aksiyon alınmasını sağlayan alt yapı ve otomasyonlar sunar. Entegre olduğu ERP, CRM, BI araçları ile birlikte satış ekibinin ihtiyacı olan tüm verilere tek bir mobil uygulama üzerinden ulaşılmasını sağlar. Bu özellikler sayesinde Ekmob, satış süreçlerinde %40’a varan verimlilik artışı sunuyor.

 

REKLAM ALANI