ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Sosyal Bilimler MYO’da Geleneksel Pilav Günü gerçekleştirildi

Sosyal Bilimler MYO’da Geleneksel Pilav Günü gerçekleştirildi
Yayınlama: 24.05.2024
2
A+
A-

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Pilav Günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mezunlar Derneği tarafından düzenlenen Geleneksel Pilav Günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Bu yıl 29.cusu düzenlenen etkinliğe Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Burhan Özkan, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Mezunlar Derneği (SOBİLMED) Başkanı İsmail Apaydın, TEB Bölge Müdürü İbrahim Savaş, Fakülte Dekanları, Yüksekokul Müdürleri, akademisyenler, sektör paydaşları, belediyelerden temsilciler ile mezunlar ve öğrenciler katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Geleneksel Pilav Günü etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 29’uncusu düzenlenen etkinliğin MYO’nun geçmişini yad etmek ve geleceğe umutla bakmak için bir fırsat olduğuna dikkat çekti. Rektör Özkan, “Bugün gerçekleştirdiğimiz 29. Pilav Günü etkinliği, okulumuzun köklü tarihinin ve güçlü kurumsal hafızasının bir yansımasıdır. Bu tür etkinlikler, birlik ve beraberliğimizi pekiştirir, geçmişten bugüne uzanan değerlerimizi hatırlatır ve gelecekteki hedeflerimize daha sağlam adımlarla ilerlememize yardımcı olur.” diye konuştu.

ARA DEĞİL ARANAN ELAMAN

Meslek yüksekokullarının eğitim sisteminde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Özkan, “Bu okullar, sektörlerin ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü yetiştirerek istihdama doğrudan katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimiz, burada aldığı eğitimle, ara elaman değil aranan elemanlar olarak iş dünyasına adım atıyorlar.” diye konuştu. Öğrencilere mezun olduktan sonra da dayanışma çağrısı yapan Rektör Özkan, “Başarı sadece bireysel çabalarla değil, iş birliği ve dayanışma ile mümkündür. Bu köklü geçmişin parçası olarak mesleki hayatınızda dayanışma ve birliktelik ruhunu geleceğe taşıyarak daha güzel bir gelecek inşa edeceğinize yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.

KÖKLERİMİZDE BÖYLE BİR GELENEK OLDUĞU İÇİN GURURLUYUZ

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Burhan Özkan ise konuşmasında “İlki 1995 yılında yapılan ve Yüksekokulumuzun en köklü geleneklerinden birisi olan Geleneksel Pilav Günü, öğrencilerimizi mezunlarımız ve sektör paydaşlarımız ile buluşturmak amacıyla düzenlenmektedir.  Geleneksel Pilav Günü etkinliğinin de kariyer günü ve benzeri diğer etkinliklerimiz gibi, öğrencilerimizin mesleki eğitimde sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikleri kazanabilmesi için sektörle ilişkilerimizin güçlü ve sürdürebilir olmasında ve sektör beklentileri ile mesleki eğitim arasındaki köprünün güncel kalabilmesinde çok önemli rol oynamaktadır. Geleneklere sahip çıkılması ve sürdürülmesini, kurumsallaşma, aidiyet duygusu ve vefalı olma noktasında çok önemsiyoruz. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO ailesi olarak köklerimizde böyle bir gelenek olduğu için mutlu ve gururluyuz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Özkan öğrencilere ve misafirlere kendi elleriyle pilav ve çorba ikram etti. Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Burhan Özkan da etkinliğe katkı yapan firmalara, belediye temsilcilerine ve etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

 

REKLAM ALANI