ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Sümer, “Sayısız Hizmeti Yine Biz Kazandıracağız”

Sümer, “Sayısız Hizmeti Yine Biz Kazandıracağız”
Yayınlama: 19.03.2024
9
A+
A-

Cumhur İttifakı Kepez Belediye Başkan adayı Rıza Sümer, 31 Mart yerel seçim öncesi vatandaşlarla bir araya gelmeye aralıksız olarak devam ediyor. Gazi ve Yeşilyurt Mahallelerinde bölge sakinleriyle bir araya gelen Rıza Sümer, vatandaşlarla projelerini paylaştı. Sümer, “Tıpkı 22 yılda Türkiye’nin genelinde yaptığımız gibi, yeni dönemde de Kepez’de sayısız hizmet ve eseri yine biz kazandıracağız” dedi.

Çanakkale Şehitlerini andı

Kepez Belediye Başkan Adayı Av. Rıza Sümer, Gazi Mahallesi’nde düzenlenen iftar programında ve Yeşilyurt Mahallesi’nde Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla gerçekleşen toplantıda, mahalle sakinleriyle buluştu. AK Parti Kepez İlçe Başkanı Mehmet Çivik, AK Parti Kadın Kolları Kepez İlçe Başkanı İlknur Kurt ve AK Parti Gençlik Kolları Kepez İlçe Başkanı Eyüp Akbalık’ın eşlik ettiği programlarda Sümer, konuşmasına 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni. 109. yıl dönümünü anarak başladı. Sümer, “Tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” Size söz veriyorum, görevimizi en iyi şekilde yaparak, bayrağımıza, vatanımıza sahip çıkacağız. Şehitlerimizin emanetine, vatanımız için çok çalışarak sahip çıkacağız” ifadelerine yer verdi.

“Rehabilitasyon Köyleri inşa edeceğiz”

Kepez’i Antalya’nın en çok göç alan bölgesi yapan hizmetin 31 Mart’tan itibaren kaldığı yerden devam edeceğine dikkat çeken Rıza Sümer, ilçede gerçekleştireceği projeleri vatandaşlarla paylaştı. Türkiye Yüzyılı’nda Kepez’in yüz akı 100 proje hedefiyle yola çıkan Sümer, “İnsana, şehrimize ve çevreye yatırım yapacağız. Ailelerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız, gençlerimiz, emeklilerimiz ve esnafımız için sosyal belediyeciliği önemseyerek çalışacağız. Kepezin 68 mahallesini kalkındırarak, Türkiye yüzyılına Kepezden güçlü bir destek olacağız. Kepez’in tamamında kaldırımlar, yollar, sosyal tesisler dezavantajlı bireylerin kullanımına uygun hale getirilecek. Herkesin daha rahat erişebileceği bir Kepez hayal ediyoruz. İçerisinde engelli ailelerin de gönüllü olarak çalışabileceği, engellilerimizin doğal ortamda spor, sanat, kültür aktivitelerini yapabileceği rehabilitasyon köyleri inşa edeceğiz. Bir miras değil, emanet olarak gördüğümüz Kepezimizi, herkesin görmek istediği, yaşamak istediği bir Kepez’e dönüştürmeye geliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“Sayısız Hizmeti Yine Biz Kazandıracağız”

Seçimden sonra da sahadan ayrılmayacağının altını çizen Rıza Sümer, konuşmasına Kepez’de yapılan hizmetleri anlatarak devam etti. Sümer, “Bizim için hafta içi hafta sonu yok, bundan sonra da olmayacak. Millete hizmetkar olmaya talip olanın izni olmaz, bahanesi olmaz. Size, çiçeklerle bezenmiş bir hikayeyi, Kepez’i anlatmak istiyorum. Hakan Tütüncü Başkanımızın adeta çiçeklerle donattığı bir ilçe. Merhum Necmettin Erbakan Hocamızın söylediği gibi; “Bir çiçekle bahar olmaz ama her bahar bir çiçekle başlar.” Kepez’de, 22. kütüphanemizin açılışını yaptık. Bir kütüphane, binlerce çocuğumuzun, gelecekte Kepez’e binlerce çiçek açtırması demek. Bir kütüphane bir nesil demek. İnsan ölür kalır eseri, işte Antalya Kütüphanesi. Aynısının kat kat büyüğü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde. Dokumapark, Antalya Şehir Hastanesi ve yüzlerce benzersiz hizmet. Tıpkı 22 yılda Türkiye’nin genelinde yaptığımız gibi, yeni dönemde Kepez’de sayısız hizmet ve eseri yine biz kazandıracağız. Vatandaşımızın sofrasını da düşüneceğiz, uzay bilimini de, sıfır atık politikasını da. Bir çocuğun okul çantasından da sorumluyuz, gideceği kütüphaneden de” diye konuştu.

“Pil Fabrikası Millet Bahçesi” projesi

Rıza Sümer, Pil Fabrikası’nda Kepez Belediyesi tarafından hayata geçirilen kütüphanenin ardından, aynı alanda açmayı planladıkları ‘Pil Fabrikası Millet Bahçesi’ projesinin detaylarını da bölge sakinleriyle paylaştı. Sümer, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: “Pil Fabrikası Millet Bahçemiz, Antalya’nın nefes alan yerlerinden biri olacak. Milletimizin yüzde yüz memnuniyetle desteklediği, Cumhurbaşkanımızın bu anlamda vizyonunu ortaya koyduğu ‘Millet Bahçelerimiz’ Kepez’imize ve Antalyamıza hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca, yaşayan şehirlerin çevreye verdiği olumsuz etkileri en aza indirmek için, sıfır atık politikamızla Kepez’imizi geleceğe hazırlayacağız. İklim değişikliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla modern bir iklim müzesi kuracağız. Bu müze, gelecek kuşaklara daha sağlıklı bir çevre bırakmak için bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarını destekleyecek. Çevre bizim için önemli. Yeşil Kepez, sloganımız bu.”

Kepez Belediye Başkan Adayı Av. Rıza Sümer, programlarına; gündüz saatlerinde esnaf ve pazar ziyaretleri gerçekleştirerek, akşam saatlerinde ise mahalle buluşmaları ve ev toplantıları düzenleyerek devam ediyor.

REKLAM ALANI