ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Teknokent Koleji Öğrencilerini Bekliyor…

Teknokent Koleji Öğrencilerini Bekliyor…
Yayınlama: 13.07.2020
3.593
A+
A-

2018-2019 yılında KUTSO işbirliği ile eğitim faaliyetlerine başlayan Özel Kumluca Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,öğrencilere Mühendislik Fakültelerine ek puan ve teknik eğitim avantajları sağlıyor.

Özel Kumluca Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesibünyesinde Elektrik-Elektronik Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Tarım Teknolojileri bölümleri yer alıyor.

Akademik program olarak Anadolu-Fen Lisesi programının uygulanmakta olduğu lisede öğrencilere akademik programlarda herhangi bir eksiltme olmaksızın seçmeli kültür dersleri yerine mühendisler eşliğinde haftalık 15 saatlik atölye programı uygulanıyor.

Mühendis olmak isteyenlere puan avantajı sunan teknokent koleji mezunlarına üniversitelerin mühendislik fakültelerinde M.T.O.K. adı altında özel kontenjanlar açılmakta ve düşük puan ile öğrenci alımı yapmaktadır. Örneğin; Fen lisesi / Anadolu lisesi vb. lise mezunları GAZİ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK – ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ Bölümü için 423,19 taban puan alması gerekirken Teknik Lise mezunlarının alması gereken taban puan 302,56’dır. Ayrıca yüksek okula girişlerde Teknik lise öğrencileri 35 puanlık ek puan avantajı elde ediyorlar.

Özel Kumluca Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi %100 devlet teşvikli teknik lise.Eğitim ücretinin büyük bir kısmını devlet tarafında karşılanıyor.Öğrenci velisi sadece eğitime katkı payı ödüyor.

Özel Teknik Liselerin öneminden bahseden Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, “Ülkemizin şuanda en çok yetişmiş iş gücüne ihtiyacı var. Teknik lise mezunu gençlerimiz okullarını tamamladıklarında isterlersehemen iş hayatına atılabilirler, kendi işyerlerini açabilirler ya da Mühendislik fakültelerine ciddi puan avantajları ile girebilirler. Teknik liseler bu konuda gençlerimizi için güçlü bir alternatif. Kendilerinden Kumluca Teknokent Kolejini gezip-incelemelerini isterim” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.