ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Temiz Kalpler’den 1500 aileye yardım

Temiz Kalpler’den 1500 aileye yardım
Yayınlama: 09.04.2024
56
A+
A-

Temiz Kalpler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TEMKADER) gönüllere dokunmaya devam ediyor. Yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar yapmaya devam TAMKADER’in Ramazan ayında da 1500 gıda kolisi ve yardım çeki dağıttığı açılandı.

Dernek yönetimi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Temiz Kalpler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım eli uzatma gayretindeyiz. Ramazan ayı sebebiyle bir kez daha ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, iftar ve sahur zamanlarında gerekli gıda ihtiyaçlarını bir nebze olsun  karşılanmak amacıyla toplam 1500 gıda kolisi ve yardım çeki dağıttık. Hedefimiz 5 bin gıda kolisi ve yardım çekiydi. Hedefe ulaşamasak da 1500 aileye el uzatıp Ramazan ayının ruhuna uygun olarak dayanışma ve yardımlaşma sağladık.

Bu arada depremzede olarak deprem sonrasında İstanbul’a yakınlarının yanına yerleşmiş olan 7 ailenin 6 aylık yeme, içme,  barınma ve ısınma ihtiyaçlarının karşılanması için düzenlenen etkinliklerde gereken bağışlar vatandaşlarımız ve yurtdışında yaşayan gurbetçilerimizin destekleri ile karşılanmıştır.  Yılbaşından bu yana evsiz insanların ihtiyaçları için,  haftanın belirli günlerinde anlaşmalı otelde barınma ve şahsi temizliklerinin yapılabilmesi amacıyla misafir edilmiş, ayrıca yine yurtdışından bağışçıların destekleri ile evsiz olan toplamda 75 ihtiyaç sahibinin öğle yemekleri derneğimiz tarafından karşılanarak, ihtiyaçlarının giderilmesine çalışılmıştır. Özellikle Almanya ve Avustralya Melbourne’den gurbetçi vatandaşlarımızın destekte bulunmaları bizleri mutlu etti.

Hizmetlerimizi sürdürmeye, planladığımız projeleri son hızla hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Haber: Merkezi

REKLAM ALANI