ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

CHP’li Halıcı elma üreticisinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı

CHP’li Halıcı elma üreticisinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı
Yayınlama: 31.05.2024
8
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, Isparta’da yaşanan dolu yağışının elma bahçelerine büyük zarar verdiğine işaret ederek, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya “Çiftçimizin faizsiz şekilde kredi ödemelerini erteleyin” çağrısı yaptı.

Isparta’da yağan dolu tarım alanlarını da olumsuz etkiledi. Cumhuriyet Halk Partisi Isparta Milletvekili Hikmet Yalım Halıcı, yağıştan olumsuz etkilenen üreticinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı.
Isparta’da yaşanan dolu yağışının elma bahçelerine zarar verdiğini ifade eden Halıcı, “ Elmaları depoda bekleyen üreticiler bir de buradan zarara uğradı. Üreticilerimiz bugüne kadar birçok maliyete katlandı ve o ürünlerini yetiştirmek için büyük emek harcadı, çiftçimiz varını yoğunu bunun için harcadı” dedi.

HİBE DESTEĞİ İÇİN BÜTÇE AYRILMASINI BEKLİYORUZ
Isparta’nın elma üretiminde önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Halıcı, şöyle devam etti: “Isparta, Türkiye’deki dört elmadan birinin üretildiği bir tarım kenti. Maalesef şu anda 150 bin ton elma depolarda bekliyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’ya sesleniyorum; çiftçimizin faizsiz şekilde kredi ödemelerini erteleyin, depolardaki elmaların satılması için harekete geçin, acilen zarar gören üreticilerimize devlet desteği ödemesi yapılmasını ve bir hibe desteği için bütçe ayrılmasını bekliyoruz.

REKLAM ALANI