ARD Sigorta Aracılık Hizmetleri

Öğretmen Ve Öğrencilerimiz Ciddi Risk Altındadır

Öğretmen Ve Öğrencilerimiz Ciddi Risk Altındadır
Yayınlama: 27.04.2024
22
A+
A-

Eğitim Gücü Sen, öğretmene şiddetin gündemden düşmediğini belirterek, okullarda yaşanan güvenlik zafiyetine işaret etti. Sendika Genel Başkanı Oğuz Özat, okullara güvenlik görevlisi ve eğitimciye şiddet yasasının bakanlığın öncelikli çalışması olması gerektiğini vurguladı.

İstanbul Sarıyer’de bulunan Prof. Dr. Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu’nda bir öğretmen saldırıya uğradı.
Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası (Eğitim Gücü Sen) saldırıyı kınadı.
Eğitim Gücü Sen Genel Başkanı Oğuz Özat, okullarda yaşanan güvenlik zafiyetine işaret ederek, “Öğretmene şiddet maalesef gündemimizden hiç düşmüyor. Okullarımızın herkesin rahatça girip istediğini yapabildiği bir yer olması kabul edilebilir bir şey değildir. Okullarda yaşanan güvenlik zafiyeti için hala bir önlem alınmadı. Öğretmen ve öğrencilerimiz ciddi risk altındadır. Okullarımıza güvenlik görevlisi ve eğitimciye şiddet yasası Bakanlığımızın öncelikli çalışması olmalıdır” dedi.

ÖĞRETMENE EL KALDIRACAK CESARETİ NERDEN BULDU?

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmene şiddetin önünü alamadığını ifade eden Özat, şunları söyledi: “O kişi okula nasıl girdi? Güvenlik yok. Öğretmene el kaldıracak cesareti nerden buldu? Caydırıcı cezaların olmamasından. Neden önlenemiyor? Çünkü gerekli çalışmalar yapılmıyor. Eğitimciye şiddet yasası, okullara güvenlik görevlisi, caydırıcı cezalar, önleyici çalışmalar ne zaman yapılacak? Bu şiddete ne zaman ‘dur!’ denilecek? Kaç öğretmenimiz darp edilecek? Milli Eğitim Bakanlığı’nın bir an evvel bu konuda çalışma yapması, gerekli tedbirleri alması gerekmektedir. Zira bu elini kolunu sallayarak okula giren kişiler öğretmenler için olduğu kadar öğrenciler için de risktir.”

 

 

REKLAM ALANI